ESKİŞEHİR SARICAKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

667 No´lu KHK İle Kapatılan İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri İçin Yetkili Okullar

667 No´lu KHK İle kapatılan ilkokul ve ortaokul öğrenci velilerinin nakil işlemlerinde ve TEOG başvurularında karşılaşabilecekleri sorunlar için aşağıdaki işlemler uygulanacaktır.

 

1-) Resmi okullar için nakil talebinde bulunacak öğrenci velisi, öğrenci ikamet adresinin bağlı olduğu ilkokul ya da ortaokula başvuracaktır.

2-) Özel okula nakil talebinde bulunacak öğrenci velisi ise kayıt yaptırmak istediği özel okula başvuracaktır.

3-) Her iki durumda da (resmi ya da özel okula nakil talebinde bulunulduğunda) nakil başvurusunun aşağıda listeliYetkili Resmi Okullar tarafından onaylanması gereklidir.

4-) Böylece nakil işlemi tamamlanmış olacaktır.

 

TEOG Tercih Başvuru Sorunları Halinde;

1-) Bu okullarda kayıtlı ve TEOG başvurusu yapmış ve onaylanmış öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

2-) Henüz TEOG Yerleştirme başvurusu yapmamış ve TEOG Sınav Sonuç Belgesi üzerinde bulunan TEOG Güvenlik Kayıt No almamış öğrenciler aşağıdaki yetkili okullara başvurabilirler.

3-) TEOG Sınav Sonuç Belgesi almış ve üzerinde bulunan TEOG Güvenlik Kayıt No sorunu bulunmayan öğrenciler iseherhangi bir ortaokula başvurarak TEOG Tercih başvurusu yapabilir ve onaylatabilirler.

4-) Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen öğrenciler TEOG Tercih başvurusunu onaylattığı okula ya da aşağıda listeli yetkili okullara başvurabilirler. TEOG Tercih başvurularının onaylanması 29/07/2016 tarihi mesai sonuna kadardır.

 

 

Sıra No Kapatılan Kurum Adı Yetkili Okul

1

ODUNPAZARI / ÖZEL ESKİŞEHİR YÜZYIL ORTAOKULU 

ODUNPAZARI / Melahat Ünügür Ortaokulu

2

ODUNPAZARI / ÖZEL SAMANYOLU GÜLBAHAR ORTAOKULU 

ODUNPAZARI / Melahat Ünügür Ortaokulu

3

TEPEBAŞI / ÖZEL SAMANYOLU ÜMİT İLKOKULU 

TEPEBAŞI / Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

Yeni Mahalle Hürriyet Cd. Hükümet Konağı Kat2 Sarıcakaya / ESKİŞEHİR - 0-222-661-20-23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.